Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Plánované vrhy

 Vrh "B" Yzengrin 
volný je poslední pejsek
Jedná se o poslední vrh po Amelly Sophii de Molay!

 

Novinky vrhu "B":

 • 16.4.15 Bubble Kira, Breanna, Bronsen Ikaros, Baruch i Bastien Yzengrin jsou již u svých nových majitelů. Přeji jim pevné nervy a co nejvíce pěkných spokojených dní s jejich "vlky". "Svým vlkům" přeji ty nejlepší majitele, kteří je budou chápat a budou jim oporou.
  Z vážných rodinných důvodů se k nám vrátila Berkana Yzengrin. Po pár dnech bylo rozhodnuto, zůstane ve své rodné smečce.

  Stále volný!
  Poslední pejsek, Brama Yzengrin stále čeká na toho svého pravého majitele. Už by potřeboval svého člověka, který by mu ukázal svět a byl mu oporou. Brama je po 2.očkování, čipovaný, pravidelně odčervovaný, s EU pasem, kupní smlouvou, chovatelským servisem a výbavou do začátku. Exterierově z něj roste moc pěkný pejsek s krásným pohybem. Povahově je vítací po tatínkovy a zatím trošku opatrnější, ale jinak velký pohodář.

   

 • 8.3.15 Štěnda rostou před očima. Již jsou pěkně zubatá (k Sofčině "radosti"), s každým novým dnem aktivněji a aktivněji objevují a zkoumají své okolí. Dožadují se mazlení, perou se a začínají se pomalu projevovat mezi sebou. Příkrmy jsou již nezbytné, mléčný bar je mléčný bar, ale masíčko taky není marné, stejně jako granulky (zatím ještě spíš namáčené). Stále častějším objektem zájmu je i Kerbík. Téměř každý den mají štěnda mazlící a socializační návštěvy, takže se aktivně seznamují nejen se zvěří na dvoře, ale i dětmi a dalšími různě starými lidmi obou pohlaví. Na všechna aktuálně zarezervovaná štěňátka se již byli min. 1 x podívat jejich budoucí majitelé.

   

 • 21.2.15  Začli jsme s přikrmováním. Některým šmakovalo velmi, jiní raději objevovali nejbližší okolí. Otevření mléčného baru už se umí Yzengrínci náležitě hlasitě dožadovat. Začínají první sourozenecké pranice a potyčky, stejně jako objevování nejen rodného doupěte. Nakouknout už smí i Kerbík.

 • 14.2.15 Malí Yzengríni rostou jako z vody. Už se pěkně projevují, jsou čím dál rychlejší a začínají připomínat medvíďata. Od včerejška už také všichni koukají. Sofa je stále ukázkově střeží, ale na Kerba už je mírnější. Od 15.2. začínají socializační návštěvy!    Jestli uvažujete o štěňátku z našeho vrhu, jste vítáni. Stejně tak jako v případě nutnosti pomazlit se se štěňaty.

   

 • 4.2.15 Tak jsme se nakonec dočkali! 1.2. odpoledne Sofa zcela ukázkově a sama porodila 7krásných štěňátek, 3 fenky a 4 pejsky. Všem se daří dobře, Sofa je o své dětičky stará s maximální péčí a štěňátka pěkně přibývají a dávají o sobě vědět čím dál hlasitěji. I přes mé obavy z venkovního odchovu se zdá, že Sofě její zcela soukromá nora vyhovuje více než ta první, kterou měla s námi v domě. Všechny 3fenky a 1pejsek jsou již zamluveni. Na své nové majitele zatím čekají poslední 3pejsci.

 • 1.2.15 Sofa to pěkně natahuje a ne a ne rodit. Štěniska očekáváme doslova každým dnem. Nevyřáděný Kerb udržuje Sofu v neustálé kondici, ačkoliv už se Sofa sotva nese. Stále přijímáme rezervace na štěňátka z tohoto spojení!

 • 10.1.15 Sofa se pěkně kulatí. Dle kontrolního UZ nosí zcela jistě 5-6 štěnisek.
  Předpokládaný termín porodu je 23.1. - 3.2.2015

....................................................................................................................................................

        Cerberus Arqeva             x            Amelly Sophia de Molay

               

Veškeré informace o otci zde, veškeré informace o matce zde

Oba rodiče tj. Cerberus Arqeva i Amelly Sophia de Molay, jsou u nás k vidění. Cerberus je 3letý pes jemnější lehčí konstituce a velmi přátelské povahy. Sophia je 6ti letá fenka se zajímavým původem, silné kostry a přátelské povahy.
V ideálním případě očekáváme štěňátka kontrastnějších barev, přátelské povahy po matce i otci, s kořistnickým pudem a vlohami pro výcvik (jak po matce, tak po otci), správného formátu a pěkného exteriéru.


Pro štěňata hledáme vhodné majitele, ideálně sportovně založené, kteří budou mít svého vlčáka jako životního partnera a člena rodiny. Nikoliv jen jako hlídače na zahradu k domu.

Vrh "AYzengrin

Novinky vrhu "A":

 • 17.3.14 oba psí kluci jsou zamluveni, volné jsou zatím ještě 2fenky. Štěniska už se mezi sebou pěkně perou, zkouší hlodat a okusovat nejrůznější věci a objevují nejrůznější zákoutí. Jen co vysvitne sluníčko, půjdou zase na exkurzi ven, aby poznali ten velký svět.

 • 15.3.14 štěniskům byly včera 4týdny, byla podruhé odčervena, všem kromě jedné fenky už stojí ouška a čilí jsou až až. Sofa už je kojí se znatelně menší ochotou, vzhledem k jejich tlamičkám plných zoubků. Pěkně už všude řádí, objevují, zkouší "lovit". Včera nás navštívili chovatelé Sofy, aby se podívali a zkontrolovali vnoučátka po své Becky z kamenaček:-). Štěňata se prvně podívala ven a konečně se podařilo je trochu lépe vyfotit! Koncem března se vydá do světa první fenka Anne Marí Yzengrin.

   

 • 24.2.14 Některá štěňátka už začínají koukat

 • 23.2.14 Sofa porodila 14.2. na Sv.Valentýna 6 krásných zdravých štěňat. 2 pejsky a 4 fenky. Porod proběhl zcela bez problémů a Sofa se o všechna štěňata vzorně stará. Všechna štěňata krásně rostou, jsou čilá, už umí dát náležitě najevo svůj názor a jsou každým dnem rychlejší a rychlejší.

 • 7.2.14 Sofa absolvovala poslední předporodní kontrolu. Vše je v naprostém pořádku, Sofa je i přes pokročilé stadium březosti stále velmi aktivní a štěnda jsou již cítit přes bříško. Porod očekáváme koncem příštího týdne.

 • 30.1.14 Sofa pěkně přibývá a už jsou znát i změny v chování. Bez problémů chodí do kotce, kontroluje si boudu. Je umazlená, opatrná a velmi háklivá na jídlo. Sofa ve 44. dni březosti.

 • 18.1.14 Sofii byla potvrzena březost a s ní i min. 6 šťěňátek. Doufáme, že vše bude v pořádku a v polovině února se narodí první štěňata československých vlčáků ch.s. Yzengrin. Cerberus Sofii bedlivě hlídá.

 • 15.1.14 Otec vrhu "A" Yzengrin je důkazem toho, že československý vlčák je skutečně všestranně využitelým plemenem. Mimo jiné se svou majitelkou pilně trénuje nejrůznější triky tzv. Klikr tréninkem. Jak mu to jde, se můžete podívat zde
   

Akron Diamond Tichý Stín               x             Amelly Sophia De Molay    

 

         

Bonitace: A68 Oh P1 Xv54.4 Xf104.4

DKK: A                     
DLK: A                                                           
DM:                                         
Dwarf:

Výstavy: Český Junioršampion,CAC, r.CAC, 2x CAJC, BOJ (nejlepší mladý), 3x Vítěz třídy, 2x VN1

Akron Diamond Tichý Stín je Český chovný pes ideálního formátu, světlým okem a dobře nasazeným ocasem. Je dobře cvičitelný, věnuje se klikr tréningu, skijoringku a bikejoringu. Je přátelské nekonfliktní povahy, snadno ovladatelný. Více se o něm dozvíte zde

 

Bonitace: A63 E1 K1 Oh P3 Xv52.4 Xf115.9
DKK: A
DLK: A
DM: N/N
Dwarf: N/N

Výstavy: V2resCAC,3xV, 1xVN1
Zkoušky:ZOP

Amelly Sophia de Molay je Česká chovná fena se  silnou kostrou, krátkým uchem a kvalitní srstí. Je dobře cvičitelná, s kořistnickým pudem. Velmi vytrvalá, milující pohyb. K cizím typicky nedůvěřivá, ovšem ke "svým" lidem velmi přátelská.

 

 

     

...................................................................................................................................................................................

Rodokmen vrhu "A" Yzengrin

image

 

 

 


 

 

Amelly Sophia de Molay
A63 E1 K1 Oh P3 Xv52.4 Xf115.9

image
Drak Lupus Bohemia Genao
A70.5 Od S2 P3, A(0/0)
image
Arek Malý Bysterec
A69 C2 K1 Of R1 P1, A/A
image
Milo Ruskov dvor CS
A66 Oh R1 P1, A/A

image
Krásna Ruskov dvor CS
A62.5 E1 Of R1 P5, A/A

image
Ešír Eden severu
A61.5 D4 E1 Oc P3, A(0/0)
image
Grey Wolf z Molu Es
A69.5 Og P1, A(0/0)
image
Inka z Litavské kotliny CS
A62 E1 I8 Oc P1, C(2/1)
image
Becky z Kamenaček
A61 Oh P1, A(0/0)
image
Kairo od Úhoště
A67.5 K1 Of P1, A(0/0)
image
Ali Reolup
A71 K1,3 Og P1, A(0/0)
image
Ko-Ko z Molu Es
A62 K1 Of P1, B
image
Heňa Kysucká hviezda
A61.5 E1 Od P3, C(2/2)
image
Ben Zlatá žila
A65.5 Of R1 P1
image
Céza Kysucká hviezda
A58 E1 K1 Od R1 P5

Akron Diamond Tichý Stín
A68 Oh P3 Xv54.4 Xf104.4

image
Fas Lupus Bohemia Genao
A69 C2 E1 F10 Of P3 A(0/0)
 

image
Dak z Rosíkova
A67 C2 Oh R1 P1, A/A
image
Bux z Krotkovského dvora CS
A69 Oh R1 P3
image
Vebi z Rosíkova
A61 E1 K1 Oi R1 P5
image
Aretha Hanka z Vlasatic
A63 E1 Og P1, A/A
image
Ares od Šurdy
A67 Og P1, A/A
image
Hanka Šedá eminence
A65 Og R1 P1, C/A
image
Ajga z Datova ráje
A62 E1 K1 Xv54 Xf108.1 Og P1, B/C
image
Amor Gabčov dvor
A69 E1 Og R1 P1, A/A
image
Cézar z Krotkovského dvora CS
A67 Og R1 P1
image
Eska Pohostinstvo CS
A61 E3 F2,10 Of R1 P3
image
Gejša z Vlčí chaloupky
A61.5 Od R1 P3, A/B
image
Hero z Rofa
A67 Oh R1 P1, A/A
image
Ajga Reolup
A62 K1 Of P1, A/A

 

 

 

 

Jaký by měl být ideální ženich?

   Při výběru "ženicha" se zaměřuji především na to, aby šťěňátka z tohoto spojení byla zdravá a povahově vyrovnaná. Exteriér je samozřejmě také důležitý, nicméně, co Vám bude platný exteriérově výstavní pes, když s ním nebude možné pro jeho povahu vyjít ani za vrátka.. Z toho důvodu je pro mne povaha a zdraví na prvním místě.
  Jelikož Amelly Sophia de Molay je fenka velmi temperamentní a energická, společenská ale zároveň často nedůvěřivá k cizím lidem (což je jeden z charakteristických rysů ČSV!), se silným loveckým a kořistnickým pudem..více o Sofiině povaze zde, měl by budoucí ženich tyto povahové rysy částečně vyrovnávat.
   Ženich by proto měl být spíše klidnější rozvážnější povahy, společenský. S typicky samčím výrazem, světlejším okem a spíše kontrastnějším zbarvením srsti (podobně jako Sophia), neboť karpatský vlk je také spíše kontrastnějších barev.

TOPlist