Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Chovatelská stanice

YZENGRIN
Chovatelská stanice Československých vlčáků

Proč zrovna chovatelská stanice "YZENGRIN"?

"Yzengrin" je mým takřka druhým jménem snad již od středoškolských let. Při krátkém přemýšlení, jakou přezdívku zvolit pro "nick" na internetu, jsem se rozpomněla na jakýsi úryvek z "Bajky o lišákovi Yzengrinovi"..který byl, jak jinak, lstivý jako liška. Tak jsem přišla ke svému "druhému" jménu..Tehdy by mne ani nenapadlo, že o pár let později budu žít s československým vlčákem, natož že budu odchovávat štěňata tohoto plemene.
Nicméně...asi před 4 roky jsem se pomalu ale jistě rozhodla pro čtyřnohého přítele..vcelku rychle jsem se rozpomněla na Československého vlčáka, o kterém jsem tehdy, krom jeho podoby s vlkem, nic nevěděla. Tak začalo shánění informací, čtení všemožných knih, diskusí, návštěvy a porady s chovateli....chtěla jsem si být opravdu jista, že je to pes pro mne. Výsledkem byla 5,5 týdne stará fenka ČSV u mě doma...Amelly Sophia De Molay.
V té době jsem se také rozpomněla na své druhé jméno.."Jakže se ta bajka jmenovala? Byla to opravdu bajka?.." Po relativně krátkém pídění se po této informaci jsem zjistila, že nešlo o žádnou bajku, nýbrž o francouzský "ROMÁN O LIŠÁKOVi" ze 13.století..A ano, ústřední postavou je lišák, ale jménem YZENGRIN se v románu pyšní VLK!
Jaká to náhoda... A tak, po dlouhém přemýšlení nad jasným, výstižným a dobře znějícím názvem chovatelské stanice, pokud možno bez diakritiky..byla nakonec volba jasná.
Jak řekl kamarád Adrian Dragonari,: "To je osudové a hodně dobré..". A tak se i stalo...

TOPlist