Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Náš pes

V případě Vašeho zájmu o Cerberuse jako plemeníka nás neváhejte kontaktovat.
yzengrin@email.cz

Cerberus Arqeva - chovný plemeník

datum narození: 16. listopadu 2011                                           
otec: Amore Mio Srdcerváč
matka: Valkýra z Molu Es
chovatel: Jiřina Nekvasilová, ch.s. Arqeva, vrh C
majitel: Jana Šuterová
, ch.s. Yzengrin
bonitace:  A67 K1 Od P3
(výška v kohoutku 67cm, dlouhý ocas, povaha dráždivý nedůvěřivý, soulad se standardem velmi dobrý)
chovný I, skupina 2 

zdravotní vyšetření:
DKK: 0/0
DLK: 0/0
DM: N/N clear 
DW: N/DW - carrier
zuby: plný počet  
                            

 


Cerberus ve věku cca 20ti měsíců

Povaha

Cerberus se narodil v početném vrhu "C" ch.s. Arqeva. Má 9 sourozenců, z toho 4 sestry a 5 bratrů.  V porovnání s ostatními sourozenci byl Cerberus klidné rozvážnější mohutné štěně. Pohodář na první pohled.  Jeho na první pohled klidnější povaha byla mimo jiné důvodem, proč jsme se nakonec rozhodli právě pro něj. S hyperaktivní Sofií tvoří vyrovnanou dvojici. 
Oproti Sofii má Cerberus svůj první domov v domě se zahradou (Sofa vyrůstala v bytě). Od prvních dní je v kontaktu s naší i okolní zvěří, po prvních 14ti dnech se začaly projevovat silné lovecké sklony. Po prvních cca 5ti pokusech ulovit zvířenu na dvoře, kdy byla kořist vždy včas zachráněna (4x slepice, 1x indický běžec), přišla první a zároveň poslední oběť v podobě slepice. Dnes již veškerou drůbež Cerberus plně respektuje. To se však nedá říci o jeho pohledu na větší zvířata jako jsou ovce a kozy, které je schopen zcela regulerně ulovit jako potravu.  Více o vývoji vztahu nejen Kerba k dalším zvířatům se můžete dočíst zde.
Vůči cizím lidem je Kerb většinou otevřený a velmi přátelský, často se i na cizí lidi vrhá jako na staré známé. V neznámém prostředí je někdy z počátku ostýchavější, ale po pár minutách si rád přijde pro pomazlení. Vůči psům je dosud zdravě dominantní, vůči fenám se většinou chová jako pravý gentleman. Celkově je Kerb neustále dobře naladěn, věčně vychechtaný a vždy připravený pro jakoukoliv lumpárnu. V porovnání se Sofií nepohrdne jakoukoliv poživatinou (a často i nepoživatinou).  
Celkově má Cerberus vlohy pro výcvik - po mamince Valkýře z Molu Es, exterierově se ze všech viděných sourozenců patrně nejvíce potatil po svém otci Amore Miu Srdrcerváči..a je poměrně dost úspěšný na výstavách. Momentálně s ním trošku cloumá puberta, kterou doufám zvládneme a Kerb bude i nadále vyrovnaným veselým psem se správnou dávkou sebevědomí.

Více o životě s "Kerbíkem" se dočtete již brzy zde
Na celý rodokmen Cerberuse se můžete podívat tady

Průkaz původu (PP) a další doklady
TOPlist